PL
PYTAJ
ODPOWIADAJ
ZDOBYWAJ WIEDZĘ
PANEL LOGOWANIA
Zapamiętaj logowanie na 2 tygodnie
Ads:

Czy warto umierać za ojczyznę?

Poprawne zgłoszenie +5 punktów.
avatar
autor: Rainbow
Data dodania: 22.02.2012 r.
Kategoria: Bez kategorii
Nie można dodawać odpowiedzi zaraz pod swoją odpowiedzią.
avatar
Gość
Dla odpowiedzi dłuższych niż 100 znaków premia + 2 pkt. 0
Za odpowiedź na to pytanie otrzymasz 10 punktów.
Wpisz link:
Wybierz obrazek:
Lub podaj link do obrazka:
Błędne rozszeżenie pliku lub puste pole formularza!

Aby przeglądać odpowiedzi musisz być zalogowany!

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta na Antwo, możesz zalogować się przez Facebooka

Wszystkie odpowiedzi
Trudne pytanie.

autor: strzalanet

Zgłoś naruszenie!
Data dodania: 04.07.2012 r.
0 plus minus
Poprawne zgłoszenie +5 punktów.
no właśnie trudne i ciezko mi na nie odpowiedzieć...

autor: zuza8820

Zgłoś naruszenie!
Data dodania: 08:33:08 28-07-2012 r.
0 plus minus
Poprawne zgłoszenie +5 punktów.
W mojej rozprawce rozstrzygnę problem czy warto było kochać tak…ojczyznę. Rozważę go w kilku argumentach.

Po pierwsze , ludźmi, którzy stawiali ojczyznę ponad wszystko byli Alek, Rudy i Zośka z książki ‘’Kamienie na szaniec’’ Aleksandra Kamieńskiego. Chociaż wszędzie wokół węszyło gestapo, zakładali oni tajne zgrupowania i rozmyślali jak pozbyć się wroga. Wykonywali wiele zadań, nigdy nie wiedzieli, czy zobaczą jeszcze swoją rodzinę, ale kochali ojczyznę i chcieli dźwignąć ją z dołka , w którym się znajdowała. Niestety, przepłacili to życiem. Wszyscy trzej zginęli, lecz z honorem,

Po drugie , patriotyzmem wykazali się też bohaterowie książki pt.’’Ziele na kraterze’’ . Na początku byli szczęśliwą, pełną miłości rodziną. Lecz kiedy wybuchła wojna, wszystko się zmieniło. Ojciec Melchior wraz z córką wyjechali za granicę, a matka z drugą córką Krysią zostały w domu. Obie zaangażowały się w wojnę, Krysia była łączniczką, a mama sanitariuszką. Podczas jednej z akcji na barykadach Krystyna zginęła. Zrozpaczona matka szukała ciała córki lecz go nie odnalazła. Została ona zapamiętana jako pełna energii i wesołości dziewczyna. Jej imieniem została nazwana córka Marty, siostry Krysi.

Po trzecie , zaborowi nie dali się złamać bohaterowie książki ‘’Syzyfowe prace’’. Podobnie jak Alek, Rudy i Zośka organizowali oni tajne spotkania. Chodzili oni do szkoły , w której musowo usieli się posługiwać się językiem rosyjskim. Wszystkie książki napisane polskim językiem zostały im skonfiskowane. Za używanie języka polskiego w szkole groziły straszne kary cielesne, takie jak bicie batem. Ale Marcin Borowicz ,( bohater książki) wraz z innymi buntował się tym zakazom. Kiedyś nawet został prawie nakryty przez nauczyciela Majewskiego, ale cudem udało mu się uciec. Chociaż byli oni za młodzi, nie mieli broni, nie byli żołnierzami , to i tak robili wszystko, aby nie dać pogrześć mowy polskiej.

Podsumowując moje rozważania, mogę jasno stwierdzić, że naprawdę warto było, jest i będzie zachowywać się jak prawdziwi patrioci, podobnie jak bohaterowie przedstawionych przeze mnie przykładów. Powinniśmy kochać swoją Ojczyznę, tworzyć jej historię, ponieważ my, młodzi ludzie jesteśmy przyszłością narodu. Pamięć o naszej miłości do Ojczyzny nigdy nie wyblaknie, zostaniemy za nią wynagrodzeni w niebie.
Interesujesz się modą? Stwórz swoją stylizację!

autor: Gość

Zgłoś naruszenie!
Data dodania: 19:14:15 26-11-2012 r.
0
Poprawne zgłoszenie +5 punktów.
Podobne pytania:
Linki które mogą pomóc ci w opracowaniu tego pytania:
 
Dnia 31.12.2013 - konkurs zakończony. Czy wiesz, że...
Polecaj Antwo.pl znajomym - w Twoim profilu znajduje sie link polecający. Wysyłaj go znajomym, polecaj na forach, gg - za każdą rejestrację użytkownika poleconego przez Ciebie otrzymasz aż 100 punktów.

KATEGORIE PYTAŃ
Regulamin | Formularz kontaktowy