PL
PYTAJ
ODPOWIADAJ
ZDOBYWAJ WIEDZĘ
PANEL LOGOWANIA
Zapamiętaj logowanie na 2 tygodnie
Ads:

Dlaczego juka schnie?

Poprawne zgłoszenie +5 punktów.
avatar
autor: suzisuzi1
Data dodania: 25.02.2012 r.
Kategoria: Bez kategorii
Nie można dodawać odpowiedzi zaraz pod swoją odpowiedzią.
avatar
Gość
Dla odpowiedzi dłuższych niż 100 znaków premia + 2 pkt. 0
Za odpowiedź na to pytanie otrzymasz 10 punktów.
Wpisz link:
Wybierz obrazek:
Lub podaj link do obrazka:
Błędne rozszeżenie pliku lub puste pole formularza!

Aby przeglądać odpowiedzi musisz być zalogowany!

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta na Antwo, możesz zalogować się przez Facebooka

Wszystkie odpowiedzi
Jeśli jukka po zimie nie zregenerowała się i zaczęła zamierać to znak, że po prostu przemarzła i należy wymienić roślinę. Jeśli natomiast od niedawna zaczęły się kłopoty, to mogą one być związane z nadmiarem wilgoci w glebie i z rozwojem chorób grzybowych, które powodują gnicie roślin lub plamistości liści. Jukki nie lubią zbyt mokrego miejsca i uwielbiają pełne słońce oraz przepuszczalne podłoże. Nadmiar wilgoci może wiązać się oczywiście z pogodą (mamy raczej mokry czerwiec). Plamy na liściach i ich zamieranie to najpewniej objaw chorób grzybowych. Jeśli rośliny rokują jeszcze na poprawę pozostaje usunąć chore liście, ograniczyć podlewanie i wykonać opryski przeciw chorobom grzybowym. Roślinie może też po prostu brakować składników odżywczych i wtedy wystarczy zasilić ją nawozem dla roślin ogrodowych.

autor: mirena50

Zgłoś naruszenie!
Data dodania: 09.07.2012 r.
0 plus minus
Poprawne zgłoszenie +5 punktów.
Jeśli jukka po zimie nie zregenerowała się i zaczęła zamierać to znak, że po prostu przemarzła i należy wymienić roślinę. Jeśli natomiast od niedawna zaczęły się kłopoty, to mogą one być związane z nadmiarem wilgoci w glebie i z rozwojem chorób grzybowych, które powodują gnicie roślin lub plamistości liści. Jukki nie lubią zbyt mokrego miejsca i uwielbiają pełne słońce oraz przepuszczalne podłoże. Nadmiar wilgoci może wiązać się oczywiście z pogodą (mamy raczej mokry czerwiec). Plamy na liściach i ich zamieranie to najpewniej objaw chorób grzybowych. Jeśli rośliny rokują jeszcze na poprawę pozostaje usunąć chore liście, ograniczyć podlewanie i wykonać opryski przeciw chorobom grzybowym. Roślinie może też po prostu brakować składników odżywczych i wtedy wystarczy zasilić ją nawozem dla roślin ogrodowych...

autor: ewwa147

Zgłoś naruszenie!
Data dodania: 09.07.2012 r.
0 plus minus
Poprawne zgłoszenie +5 punktów.
Podobne pytania:
Linki które mogą pomóc ci w opracowaniu tego pytania:
 
Dnia 31.12.2013 - konkurs zakończony. Czy wiesz, że...
Polecaj Antwo.pl znajomym - w Twoim profilu znajduje sie link polecający. Wysyłaj go znajomym, polecaj na forach, gg - za każdą rejestrację użytkownika poleconego przez Ciebie otrzymasz aż 100 punktów.

KATEGORIE PYTAŃ
Regulamin | Formularz kontaktowy