PL
PYTAJ
ODPOWIADAJ
ZDOBYWAJ WIEDZĘ
PANEL LOGOWANIA
Zapamiętaj logowanie na 2 tygodnie
Ads:

Jakie są zalecenia po operacji przepukliny brzusznej ?

Poprawne zgłoszenie +5 punktów.
avatar
autor: gulasz161185
Data dodania: 21:03:07 02-03-2013 r.
Kategoria: Zdrowie
Nie można dodawać odpowiedzi zaraz pod swoją odpowiedzią.
avatar
Gość
Dla odpowiedzi dłuższych niż 100 znaków premia + 2 pkt. 0
Za odpowiedź na to pytanie otrzymasz 10 punktów.
Wpisz link:
Wybierz obrazek:
Lub podaj link do obrazka:
Błędne rozszeżenie pliku lub puste pole formularza!

Aby przeglądać odpowiedzi musisz być zalogowany!

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta na Antwo, możesz zalogować się przez Facebooka

Wszystkie odpowiedzi
Obserwacja chorego w kierunku wystąpienia ewentualnych powikłań związanych z zabiegiem. Po operacji przepukliny może dojść do wielu powikłań, jednak ich rodzaj i ilość jest statystycznie większa w przypadku operacji wykonanej w trybie nagłym, często ze wskazań życiowych, niekiedy w złym lub ciężkim ogólnie stanie chorego.
• Obserwacja rany operacyjnej, czystości opatrunku, obserwacja ilości i jakości treści, jaka może wypływać z założonych w trakcie zabiegu drenów. Po operacji przepukliny pacjent może mieć założony dren Redona (niekiedy dwa tego rodzaju dreny), niekiedy także założone są inne dreny (np. dren „przedłużony" do worka); dreny są najczęściej zakładane przy operacjach dużych przepuklin brzusznych, w trakcie których trzeba było np. wykonać częściową resekcję jelita (w przypadku przepukliny zadzierzgniętej z następową martwicą jelita). U pacjentów po operacji wykonanej ze wskazań nagłych, np. w przypadku przepukliny zadzierzgniętej, założona jest sonda do żołądka (zwykle już w okresie przedoperacyjnym), przy użyciu której kontrolowanie wydostającej się jej drogą treści (ilości i jakości) jest bardzo istotne; niekiedy jej drogą wydobywa się treść żołądkowa, jelitowa, czy też kałowa.
■ Podawanie pacjentowi zleconych leków i płynów infuzyjnych. U chorego po operacji przepukliny, zwłaszcza operacji wykonanej w trybie nagłym bardzo ważne jest dokładne określenie zapotrzebowania płynowego i prawidłowe uzupełnianie płynów.

autor: anik30

Zgłoś naruszenie!
Data dodania: 09:37:00 08-03-2013 r.
0 plus minus
Poprawne zgłoszenie +5 punktów.
Podobne pytania:
Linki które mogą pomóc ci w opracowaniu tego pytania:
 
Dnia 31.12.2013 - konkurs zakończony. Czy wiesz, że...
Jeśli Twoja odpowiedź będzie pierwsza, otrzymasz za nią aż 20 punktów. Możesz przeglądać pytania bez odpowiedzi na stronie głownej naszego serwisu

KATEGORIE PYTAŃ
Regulamin | Formularz kontaktowy