PL
PYTAJ
ODPOWIADAJ
ZDOBYWAJ WIEDZĘ
PANEL LOGOWANIA
Zapamiętaj logowanie na 2 tygodnie
Ads:

Co lub kto ma wpływ na kształtowanie się postaw młodych ludzi?

Poprawne zgłoszenie +5 punktów.
avatar
autor: madziulkaaa09
Data dodania: 10.01.2012 r.
Kategoria: Bez kategorii
Nie można dodawać odpowiedzi zaraz pod swoją odpowiedzią.
avatar
Gość
Dla odpowiedzi dłuższych niż 100 znaków premia + 2 pkt. 0
Za odpowiedź na to pytanie otrzymasz 10 punktów.
Wpisz link:
Wybierz obrazek:
Lub podaj link do obrazka:
Błędne rozszeżenie pliku lub puste pole formularza!

Aby przeglądać odpowiedzi musisz być zalogowany!

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta na Antwo, możesz zalogować się przez Facebooka

Wszystkie odpowiedzi
Wpływ na kształtowanie się postaw młodych ludzi niewątpliwie mają rodzice i dom rodzinny, który rozumiem jako ogół relacji rodzinnych. Wpływ na postawę młodych ludzi ma również środowisko rówieśnicze.
Pierwszym argumentem którego pozwolę sobie użyć jest to, iż ważną rolę w życiu młodego człowieka odgrywają rodzice. To oni są przy nas od dnia narodzin. Możemy być pewni, że nigdy nas nie opuszczą zawsze służą dobrą radą i wsparciem. Zawsze otrzymujemy od nich wsparcie w trudnych sytuacjach.. Kolejny argumentem świadczącym o wpływie rodziców na postawę młodych ludzi jest to, że dzieci są wizytówką swoich rodziców. To, jakie wychowanie otrzymają od rodziców, takimi będą ludźmi. To, jakie wartości przekażą rodzice swym dzieciom, takimi wartościami będą kierować się w życiu jako dorośli ludzie. Następnym argumentem mojej tezy jest to, iż rodzina jest miejscem gdzie dziecko doświadcza swych pierwszych kontaktów z otoczeniem, a rodzice są wzorem, z którym dzieci się identyfikują. Również rodzina a przede wszystkim postawy rodziców wobec dzieci mają wpływ na kształtowanie się osobowości dziecka, na jego życie uczuciowe, zachowanie i rozwój intelektualny. Według mnie istotnym argumentem jest fakt, że dziecko wychowywane w atmosferze życzliwości, szacunku, ciepła i miłości będzie osobą pewną siebie, pewną swej wartości.
Ostatnim moim argumentem jest to, iż istotny wpływ na postawę młodych ludzi mają rówieśnicy. Niestety nie zawsze jest to dobry wpływ. Przykładem tego jest to, że młodzi ludzie stale muszą udowadniać swoją wyższość, bronić swej pozycji w grupie rówieśniczej. Często podejmują niewłaściwe zachowania z obawy przed wykluczeniem z grupy. Podejmują decyzje, których bardzo często później żałują. Ale trzeba wierzyć w ludzi, a przebywanie w społeczeństwie prowadzi do rozwoju osobowości człowieka, bowiem człowiek jest istotą społeczną.
Według mnie powyższe argumenty potwierdzają postawioną przez mnie tezę. Uważam, że największy wpływ na młodych ludzi maja rodzice. To oni są przykładem i autorytetem dla młodych. To od nich uczymy się wielu rzeczy, możemy czerpać z ich doświadczenia.

autor: kwoch

Zgłoś naruszenie!
Data dodania: 10.07.2012 r.
0 plus minus
Poprawne zgłoszenie +5 punktów.
dom, szkoła, koledzy i mass media

autor: nefertari

Zgłoś naruszenie!
Data dodania: 13:11:42 12-07-2012 r.
0 plus minus
Poprawne zgłoszenie +5 punktów.
rodzice, szkoła, koledzy

autor: ktosik

Zgłoś naruszenie!
Data dodania: 23:01:41 15-04-2013 r.
0 plus minus
Poprawne zgłoszenie +5 punktów.
Podobne pytania:
Linki które mogą pomóc ci w opracowaniu tego pytania:
 
Dnia 31.12.2013 - konkurs zakończony. Czy wiesz, że...
Rozdajemy darmowe doładowania na komórkę - i tak każdego miesiąca!

KATEGORIE PYTAŃ
Regulamin | Formularz kontaktowy